Dlaczego warto postawić na iPhone 14 plus?

iPhone 14 Plus to jeden z flagowej serii smartfonów Apple, który stanowi pewnego rodzaju konsensus pomiędzy standardową wersją iPhone 14, a najbardziej rozbudowaną, wyposażoną w najlepszą specyfikację techniczną wersję iPhone 14 Pro Max. Dlaczego warto na chwilę przystanąć przy tej właśnie, środkowej wersji flagowca? Oto najważniejsze zalety. 

Duży ekran w rozsądnej cenie

iphone 14 plus

Dotychczas miłośnicy smartfonów z nadgryzionym jabłkiem stali w dość trudnym położeniu – z jednej strony każdy nowy telefon ze stajni Apple o kilka długości wyprzedza nowości innych producentów. Z drugiej jednak strony era minimalizmu sprzętu przenośnego jest już dawno za nami i coraz bardziej lubi czuć ciężar dużego smartfona w ręce. Niestety od dawna już Apple stosował marketingowy zabieg, w którym to większe wersje swoich telefonów były zarezerwowane jedynie dla wersji Pro – najdroższych wariantów.

iPhone 14 plus to doskonałe rozwiązanie, by w niższej cenie zaopatrzyć się w duży, 6,7-calowy telefon z doskonałymi parametrami technicznymi, bez konieczności dodatkowego dopłacania do ciekawych, aczkolwiek nie zawsze uzasadnionych wysoką ceną dodatków, jakie są dostępne jedynie dla posiadaczy wersji Pro. Nie potrzebujemy nowości w postaci funkcji Always on Display? Stosunkowo mały rozmiar standardowej wersji iPhone 14 nas nie satysfakcjonuje? A zatem iPhone 14 Plus to strzał w dziesiątkę. 

Nowość w palecie kolorów

To, na co czeka praktycznie każdy fan iPhonów to nowe wersje kolorystyczne urządzenia. Raz na jakiś czas Apple zaskakuje nas nowością w tym obszarze, niestety zarezerwowaną jedynie dla konkretnego wariantu serii. Tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku iPhone 14 Plus, którego, można nabyć w naprawdę interesujących kolorach. Chcemy złamać nudę w kolorystyce? iPhone 14 Plus to rozwiązanie, z którego będziemy na pewno zadowoleni. 

iPhone 14 Plus – czy naprawdę warto postawić na ten model?

Czy to wszystko, co przemawia za zakupem tej nieco podrasowanej wersji iPhone 14? Wiele osób skazywało właśnie ten wariant na porażkę. Niby jest on nieco lepszy, ale wciąż pod względem cenowym koszt telefonu mógłby zrazić niejednego oddanego fana. Przeciwnicy wskazują na porównania wersji 14 Plus z poprzednią generacją – iPhone 13 Pro Max, który pod względem praktycznie wszystkich elementów specyfikacji technicznej jest najzwyczajniej w świecie…lepszy. 

Jednak nie zawsze chodzi tu o specyfikację techniczną, która i tak od kilku generacji nie ma sobie w branży smartfonów równych. Wprawdzie procesor wykorzystany w wersji 14 Plus to ten sam komponent, który dobrze poznaliśmy w poprzedniej generacji, ale chodzi tu o nowy model, o duży ekran i o świetne osiągi w tak ważnym dla każdego użytkownika elemencie, jakim jest czas działania baterii. iPhone 14 Plus pod tym względem zwycięża ze swoimi lepszymi i znacznie droższymi wersjami. Jeśli więc nie możemy powstrzymać się od zakupu najnowszego iPhone’a, a zastanawiamy się, która wersja będzie dla nas optymalna w relacji jakość do ceny, warto przyjrzeć się właśnie wersji 14 Plus i jego zaletom. 

Comments are closed.