Do czego służy rejestrator IP?

Rejestrator IP powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie znajduje się system monitoringu. Powinien on więc zostać wykorzystany w domach, firmach i biurach, w których zainstalowane są na stałe kamery. Do czego tak właściwie służy rejestrator? Dlaczego stanowi tak ważny element systemu monitoringu?

Rejestratory IP zapisują dane

Podstawowe zadanie rejestratorów IP to zapisywanie danych zbieranych przez kamery monitoringu. Nie mają one własnych kart pamięci ani wewnętrznych dysków, ale przesyłają drogą internetową nagrany obraz do rejestratora. To urządzenie z kolei wyposażone jest w jeden lub kilka dysków, które umożliwiają gromadzenie ogromnych ilości danych. To właśnie ono daje też możliwość odtwarzania nagrań oraz powrotu do nich w razie zaistnienia takiej potrzeby. Zdecydowanie się na wyposażenie rejestratora IP w przynajmniej kilka dysków umożliwia nagrywanie w wysokiej rozdzielczości i przez długi czas. Tym samym jest to gwarancja spokoju właściciela monitoringu, który nie musi bać się, że najnowszy obraz z kamer nie będzie miał gdzie się zapisać.

Możliwość rejestrowania dźwięku

Niewiele osób wie o tym, że profesjonalne rejestratory IP mają też możliwość rejestrowania dźwięków. Dzięki temu mogą one zostać wykorzystane do zbierania pełnych danych na temat konkretnych wydarzeń. Tym samym są one niezwykle cennym źródłem informacji, które w razie potrzeby może zostać wykorzystane do rozwiązywania kwestii spornych lub nawet zostać użyte jako dowód rzeczowy w sprawie. Możliwość rejestrowania dźwięku przez urządzenie jest ogromnym atutem, więc warto zadbać o to, by zainstalowane urządzenie było w nią wyposażone.

Comments are closed.