Dyski twarde stosowane w monitoringu wizyjnym

Dyski twarde są podstawowym nośnikiem danych w systemach monitoringu, bez nich system CCTV nie może realizować swojego podstawowego zadania, czyli zapisu strumieni z kamer. Niezależnie od tego czy system oparty jest o stację serwerową czy rejestratory standalone dyski w nich zastosowane powinny być przeznaczone do pracy w szczególnych warunkach. Odpowiednio dobrany dysk jest gwarancją nieprzerwanego zapisu i bezawaryjnej wydajnej pracy przez długi okres. 

Dysk w systemie monitoringu

Praca dysków w systemach telewizji przemysłowej charakteryzuje się stałym 24-godzinnym obciążeniem, co niesie ze sobą pewne wymagania których standardowe dyski nie mogą spełnić. Elementy ruchome takie jak głowica, łożyska przystosowane są do pracy ciągłej pod wysokim obciążeniem przez długi okres. Kolejnym wyzwaniem jest nagrywanie kilkunastu a nierzadko kilkudziesięciu kamer na jednym dysku, odpowiednio zaprojektowane algorytmy pozwalają na bezproblemowy zapis nawet 64 strumieni, co w przypadku zastosowania standardowego dysku twardego spowodowałoby przeciążenie. 

Jakie technologie stosowane są w dyskach do monitoringu?

Dyski przeznaczone do monitoringu od Napad.pl wizyjnego od Napad.pl wyposażane są we różnorakie usprawnienia i technologie, które pozwalają na wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy oraz zwiększają wydajność ich działania. Doskonałym przykładem może być tutaj algorytm który priorytetyzuje zapis ponad odczyt danych, w efekcie, jeżeli dysk jest mocno obciążony zapisem a operator spróbuje w tym czasie dokonać eksportu materiału lub odtwarzania wideo to zapis zostanie niezakłócony gdyż jest on ważniejszy niż odczyt danych. Drugim niemniej ważnym aspektem są algorytmy które zapobiegają utracie ramek strumienia wideo (które mogą spowodować niemożność odtworzenia danego fragmentu archiwum), dzięki temu mamy pewność, że zapisany materiał będzie możliwy do późniejszej analizy. 

dysk twardy do monitoringu

Podsumowanie

Dysk twardy do monitoringu pełni niezmiernie ważną rolę jaką jest przechowywanie danych, które często służą jak dowody wykroczeń czy przestępstw. W obliczu tak ważnej roli należy postawić na sprawdzone i profesjonalne rozwiązania zaprojektowane do zastosowania w systemach CCTV. 

Comments are closed.