Jak wybrać router WiFi do monitoringu?

Ustalenie budżetu jest pierwszym krokiem na drodze do wyboru odpowiedniego routera WiFi. Minimalne koszta związane z zakupem routera wynoszą około kilkudziesięciu złotych. Są także o wiele droższe i bardziej zaawansowane modele, za które trzeba zapłacić nawet ponad 1000 zł. Jakie są różnice między tańszymi routerami a tymi z górnej półki?

Najtańsze routery WiFi

Kosztują one około 100 zł. Obsługują zazwyczaj WiFi starszych generacji i mają o wiele wolniejsze porty. Ujmując to w kilku prostych słowach, oznacza to mniejszą prędkość internetu. Takie modele będą ograniczać potencjał, ale z pewnością sprawdzą się przy tańszych abonamentach. Przez mniejszą liczbę i niższą jakość anten zewnętrznych zasięg tych routerów WiFi może być niezadowalający. Zwłaszcza w większych mieszkaniach.

Routery WiFi w średnich cenach

Trzeba na nie wydać około 300 zł. Najczęściej obsługują już nowsze standardy. Dzięki temu można się po nich spodziewać wyższej prędkości internetu, większego zasięgu i możliwości skorzystania z dwóch pasm (2,4 GHz i 5 GHz) Tego typu routery WiFi są także wyposażone w funkcjonalne porty USB i zaawansowane technologie, które zwiększą komfort użytkowania sieci m.in. dzięki większej stabilności.

Routery WiFi z górnej półki

Ich ceny niejednokrotnie przekraczają 1000 zł. Najczęściej są produkowane z myślą o wymagających graczach albo firmach. Mogą oferować nawet kilkukrotnie szybsze transfery oraz pozwalają precyzyjnie skonfigurować sieć. Dodatkowo bez najmniejszych problemów obsłużą większą liczbę urządzeń w tym samym czasie. Routery WiFi z górnej półki są opcją dla wszystkich tych, dla których pełna niezawodność w każdym zadaniu jest absolutnym priorytetem.

Routery WiFi we wszystkich przedziałach cenowych znajdziesz m.in. na https://www.napad.pl/1500-routery

Comments are closed.