Słuchawki AirPods – Jak działają i jakie są ich funkcje?

Apple AirPods to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth zaprojektowane specjalnie do pracy z iPhonem i iPadem. Ale ponieważ są to urządzenia audio Bluetooth, możesz ich również używać z prawie każdym innym komputerem lub smartfonem; możesz nawet sparować AirPods z Apple TV.

Czym słuchawki AirPods różnią się od słuchawek przewodowych?

Od czasu premiery pierwszego iPhone’a w 2007 roku, Apple umieściło w pudełku prostą parę przewodowych słuchawek dousznych. Obie słuchawki douszne są połączone w rozgałęzienie typu Y ze złączem audio podłączanym do telefonu. Począwszy od iPhone’a 7, Apple wycofał tradycyjne gniazdo słuchawkowe, a przewodowe słuchawki douszne były wyposażone w złącze portu Lightning. Wszystkie przewodowe słuchawki douszne mają również wbudowany w przewód kontroler multimediów, którego można używać do odtwarzania, wstrzymywania, pomijania utworów i regulacji głośności.

AirPods są inne. Urządzenia całkowicie bezprzewodowe, nie mają w ogóle przewodów i nie są ze sobą połączone. Zamiast tego obie słuchawki mają oddzielne radia Bluetooth i łączą się z telefonem lub innymi urządzeniami przez Bluetooth. Oznacza to nie tylko, że nie musisz mieć do czynienia z plątaniną przewodów, ale jeśli masz iPhone’a 7 lub nowszego, możesz jednocześnie korzystać z AirPods podczas ładowania telefonu przez port Lightning.

Jakie są funkcje słuchawek AirPods?

Firma Apple wydała dwie wersje słuchawek AirPods: oryginalną AirPods (wydaną w 2016 roku) i AirPods 2 (wydaną w 2019 roku). Wizualnie wyglądają identycznie, ale mają kilka istotnych różnic. Pierwsza generacja słuchawek AirPods korzysta z oryginalnego bezprzewodowego układu Apple W1, podczas gdy słuchawki AirPods 2 są zbudowane na nowszym bezprzewodowym chipsecie H1, który według Apple działa około dwa razy szybciej. Oba rodzaje słuchawek AirPods zawierają akcelerometr, który służy do wykrywania gestów, czujniki optyczne, aby wiedzieć, czy są włożone do uszu, oraz mikrofony do rozmów telefonicznych i korzystania z Siri. Słuchawki AirPods są dostarczane z etui ładującym ze zintegrowaną baterią, aby przedłużyć żywotność baterii słuchawek, gdy znajdują się z dala od gniazdka elektrycznego. Oryginalne etui słuchawek AirPods było ładowane za pomocą kabla, podczas gdy do słuchawek AirPods 2 oferuje opcjonalne etui do ładowania bezprzewodowego za dodatkową opłatą. Obie wersje słuchawek AirPods oferują mniej więcej taką samą ogólną żywotność baterii, czyli ponad 24 godziny słuchania, pod warunkiem, że słuchawki AirPods w pełni naładują się w etui ładującym. Słuchawki AirPods 2 dostępne np. tutaj oferują nieco dłuższy czas rozmów na jednym ładowaniu, około trzech godzin zamiast dwóch godzin. 

airpods

Jak działają słuchawki AirPods?

Zacznij od podłączenia słuchawek AirPods do iPhone’a, iPada lub innego urządzenia i upewnij się, że poziom głośności jest dla Ciebie odpowiedni. Ze względu na kształt słuchawek AirPods zostały zaprojektowane specjalnie dla lewego i prawego ucha. Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, która jest która, na trzonku każdej wkładki dousznej jest wydrukowane małe „L” i „R”. Włóż je do uszu i skieruj łodygę prosto w dół, aby naturalnie pasowała do nacięcia w uchu. Ponieważ są wyposażone w akcelerometry i czujniki optyczne, wiedzą, kiedy są włożone do ucha i są gotowe do pracy, gdy tylko je włożysz. Dodatkowo automatycznie wstrzymują dźwięk po ich wyjęciu.

Comments are closed.